niedziela, 28 września 2014

Deadpool na srebrnym ekranie w 2016 roku

Studio 20th Century Fox oficjalnie dało zielone światło na realizację solowego filmu o Deadpoolu. Premiera nastąpi 12 lutego 2016 roku.

Sprawa filmu nabrała tempa, gdy do sieci "wyciekł" filmik testowy przygotowany dla studia. Sam wyciek wydaje się teraz dość mocno kontrolowany, gdyż do filmików w słabej jakości szybko dołączył taki w HD. I od tego momentu pozytywny hype rósł proporcjonalnie do kolejnych dni mijających od jego ukazania się.

Oprócz daty premiery, potwierdzono, że na stołku reżyserskim zasiądzie Tim Miller, który niemal od samego początku był łączony z projektem. Scenariusz został napisany już jakiś czas temu przez duet twórców świetnego "Zombieland" - Rheta Reese'a i Paula Wernicka. Odnośnie scenariusza warto jeszcze dodać, że w pewnym momencie był on dostepny w sieci, już nie jestem pewny czy w całości, czy tylko w części. Teraz gdy ogłoszono rozpoczęcie prac ciekawym jest, na ile ulegnie on zmianie, gdyż to wydaje się nieuniknione. Obsada aktorska pozostaje zagadką, gdyż nawet Ryan Reynolds oficjalnie nie potwierdził swojego udziału.

Jednak najszerzej komentowanym zagadnieniem jest kategoria wiekowa z jaką film trafi do kin. Wszyscy życzyliby sobie kategorii R, ale prawdopodobnie skończy się na PG-13, a więc na tej samej kategorii jaką miał filmik testowy i ogólnie rzecz biorąc niemal wszystkie komiksowe filmy na przestrzeni ostatnich lat, w tym X-MEN: FIRST CLASS oraz X-MEN: DAYS OF FUTURE PAST. I to właśnie na te produkcje trzeba patrzeć jako na punkt odniesienia, gdyż jeśli Fox będzie chciało stworzyć spójne uniwersum w obliczu tego, co robi Marvel, a co także próbuje uczynić DC Comics, wszystkie filmy powinny być w tej samej kategorii. A nadarzyła się ku temu okazja, gdyż wspomniane DAYS OF FUTURE PAST wyprostowało pewne grzechy popełnione przy powstawaniu poprzednich filmów o mutantach, zwłaszcza tragicznego X-MEN OGIRINS: WOLVERINE.

Ja nie widzę przeciwwskazań, żeby filmowy 'Pool był w kategorii PG-13. Filmik testowy był w tej kategorii i w żaden sposób mu to nie zaszkodziło. Owszem, zauważam pozytywne strony ewentualnego zastosowania R-ki, wtedy producenci mogliby ostro pójść po bandzie, ale niższa kategoria wiekowa wcale im tego też specjalnie nie ogranicza. Przemoc, krew i wulgaryzmy owszem, są obecne w przygodach Deadpoola, ale nie definiują go jako postaci i ograniczenie ich występowania na ekranie odpowiednio prowadząc historię, może przynieść jedynie korzyści. A na to czekam z niecierpliwością.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz